گل گلایل

گلایول یکی از زیباترین گل‌هایی است که در اطراف دریای مدیترانه بسیار دیده می‌شود. این گل به نام علمی Gladiolus شناخته می‌شود و دارای غده مستور از پوشینه‌های توری یا الیافی و با برگ‌های پهن که خطی یا شمشیری هستند. گلایول در حدود ۳۰۰ گونه دارد که اکثراً در قسمت گرمسیری و جنوب آفریقا و همچنین در نواحی مدیترانه‌ای پراکنده هستند.

گلایول نماد و معانی متفاوتی دارد و با گذشت زمان از سال های دور تا کنون معانی آن هم دچار تغییرات شده. معنی گل گلایول، یادآوری و تداعی خاطرات است، به همین علت با توجه به این معنی می‌توان از این گل در دو موقعیت متفاوت استفاده کرد: گل گلایول برای مزار و گل گلایول برای یادآوری یک عشق قدیمی ولی ماندگار.

ببه علاوه، تاج گل ترحیم نشان دهنده عشق و حمایت شما نسبت به خانواده متوفی است. در بعضي فرهنگ‌ها، این تاج گل به عنوان نشانه‌ای از زندگي جاودان و بازگشت به زندگي پس از مرگ دیده مي‌شود. در هنگام سفارش دادن تاج گل ترحيم، مهم است که به نوع گل‌های استفاده شده و رنگ آن‌ها دقت کنید. بعضي رنگ‌ها ممکن است در فرهنگ‌های مختلف معاني مختلفي داشته باشند. به همین دليل، بهتر است که قبل از سفارش دادن با فروشنده در این باره صحبت کنید.

برخلاف بسياري از ساير گياهان، گلايول يكي از آسان‌ترين گياهان براي كشت و پروش است. با رعايت نكات كوچكي، شما قادر خواهید بود كه در خانه يك باغچۀ پُر از اين گُل زيبا را پرو كنید. يكي از نكات كلیدی در كشت گلايول، انتخاب محل مناسب براي كاشت است. اين گياه نياز به نور زياد دارد و بهتر است در محل‌هایی كه نور خورشيد به آن‌ها می‌رسد كشت شود. همچنین، خاك باید حاوی مواد غذایی كافی باشد و قابلیت نفوذ آب را داشته باشد. در صورت رعایت این نکات، شما قادر خواهید بود تا گلايول‌های زيبایی را پرو كنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *